Yurt İçi

Safranbolu-Amasra Turu

1.GÜN

İSTANBUL HAREKET SAATLERİ VE NOKTALARI:

06:00 İNCİRLİ ÖMÜR PLAZA

06.30  MECİDİYE KÖY PLAZA ÖNÜ

07.00  KADIKÖY CAMİİ ÖNÜ

07:30  KARTAL KÖPRÜSÜ EVLENDİRME DAİRESİ  OTOPARKI

08.00

Bu noktalardan hareketle yolculuğumuza başlıyoruz.

SAFRANBOLU, YÖRÜKKÖYÜ, CİNCİ HAN, HIDIRLIK TEPESİ, CAM TERAS

Yolculuğumuz seçkin ve konforlu otobüslerimizle devam ediyor. Doğa harikası olan Bolu Dağları’nda vermiş olduğumuz ihtiyaç ve yemek molasından sonra yolculuğumuza devam ediyoruz.  Adapazarı – Düzce - Bolu  - Gerede - Karabük üzerinden Türklerin ve Rumların ortak hayat sürdüğünün izlerini taşıyan ve müze kent olarak adlandırılan Safranbolu’ya varıyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı’nın ve Saat Kulesi’nin bulunduğu alanı Hıdırlık Tepesi’nden fotoğraflıyoruz. Burada Türk komşuluk geleneğinin ne kadar saygılı olduğunu, hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve adeta bir şehir planlaması dâhilinde konumlandırıldığını görebileceksiniz. Safranbolu’nun ruhunu yansıtan Arnavut taşlarıyla kaplanmış sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini geziyoruz. Ufak bir mola vererek tarihi közde kahveyi tatma imkânı sunuyoruz. Tarihi konakları ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel konak olan ve restore edilip ziyarete açılmış Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi tarihin tozlu yaşantısının içinde bulacaksınız. Tarihi kentin meşhur lokumcusun da lokumun Türk geleneğindeki gelişimi ve yerine dair bilgi alırken, aynı zamanda size ikram edilen lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı. Yemeniciler Arastasında verdiğimiz alışveriş molasını takiben Yörük köyüne yola çıkıyoruz.  Eski bir Bektaşi köyü olan Yörükköyü’ne varış. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Dileyen misafirlerimizle cam teras üzerinde eşsiz kanyon manzarasını izliyoruz .Son olarak yöresel ürünler satan köylüleri gördükten sonra akşam otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

Kahvaltı:  Araç içinde verilen kahvaltı paketleri

Öğle yemeği:  Rehber eşliğinde serbest yemek. Grup isteğine göre toplu olarak yenilebilir.

Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Konaklama:  Seçilen otelde sunuluyor.

Rota:  İstanbul-Safranbolu 480 km

2.GÜN

BARTIN – AMASRA – BOZTEPE – ÇEKİCİLER ARASTASI 

Sabah otelde alınan sabah kahvaltı sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Ünlü tarihçi Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan,hırçın Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip ve çağ açıp çağ kapayan büyük padişah Fatih Sultan Mehmet tarafından“Çeşm-i Cihan buramı ola”  ( Dünya’nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra’ya varış ihtişamını ve orijinalliğini halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir Karadeniz adasını anakaraya bağlayan ve Gülbeyaz dizisi ile meşhur olan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası, yemek sonrası, rehberimiz eşliğinde verilen serbest zamanın şehirden ayrılıyoruz. Bartın –Bolu yolu üzerinden İstanbul’a yola çıkıyoruz. Bir başka Tatilmod seyahatinde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp keyifli günler diliyoruz.

Kahvaltı:  Tur ücretine dâhil otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle yemeği:  Rehber eşliğinde serbest yemek. Grup isteğine göre toplu olarak yenilebilir.

Akşam yemeği: Seyahat esnasında duracağımız molada misafirlerimiz ekstra olarak alacaktır.

Konaklama:  Bu gece otel konaklaması yoktur

Rota: Amasra – Çaycuma – Devrek – Bolu – İstanbul 450 km

 GENEL ŞARTLAR

Gezi süresi 1 gece 2 gündür, otel konaklaması 1 gecedir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilmod’da saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilmod, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.

Notlar: 
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilmod sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Tatilmod’un sorumluluğu yoktur. 

Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.

Araçlarımızda 3 ve 4 numaralı rehberlerimiz ve personele  tahsis edilmektedir, misafirlerimize verilmemektedir.

Ücrete Dâhil Olanlar

Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi 
Otellerde tek gece yarım pansiyon konaklama
2 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
Lüks otobüsler ile ulaşım
 
Çevre gezileri
 

618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir. 

Ücrete Dâhil Olmayanlar

Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
Tüm öğlen yemekleri
 
Tüm özel harcamalar
 
Gece turları

Ulaşım Araçları

Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.

Öğle Yemekleri

Öğle yemekleri serbest olarak alınmaktadır. Aşağıda belirtilen restoranlar rehberimizin önerdiği tesisler olup örnek menü ve fiyatları belirtilmiştir. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş yada faturalarını temin edebilirler.


İKLİM ŞARTLARI

Batı Karadeniz kıyı şeridinde Karadeniz iklimi etkilidir, bu durum iç kesimlere geçildikçe etkisini kaybeder. Kıyı kesiminde etkili olan Karadeniz iklimi, bölgenin diğer bölümlerine göre bazı farklılıklar gösterir. bölümde yağış miktarı, Doğu Karadeniz’den az, Orta Karadeniz’den fazladır. Kıyı şeridinde yıllık yağış miktarı 1200 milimetredir. Örneğin; Zonguldak 1220 mm, Bartın 1071 mm yağış alır. iç kesimlerde yıllık yağış miktarı 600 milimetrenin altına düşer. Örneğin; Bolu’da 536 mm, Kastamonu’da 461 mm. Yağışlar, dağların kuzeye bakan yamaçlarında daha fazladır. Bunun başlıca sebebi, Karadeniz üzerinden gelen nemli hava kütlelerinin dağ yamaçlarında yükselerek yağış bırakmasıdır. Bölümde kış mevsimi, Orta ve Doğu Karadeniz Bölümleri’ne göre daha soğuktur. Kışın Orta Avrupa’dan gelen soğuk hava kütleleri, Batı Karadeniz’de kar yağışlarına neden olur.Batı Karadeniz Bölümü’nün özelliklerini bölgeye göre kısaca özetlersek:-Kış mevsiminde Orta Avrupa’dan gelen soğuk hava kütlelerine açık olması nedeniyle Orta ve Doğu Karadeniz Bölümleri’ne göre daha soğuktur -Kıyı kesiminde yıllık yağış miktarı 1200 milimetre; iç kesimlerde 600 milimetre kadardır.

Bilgilerinizi Giriniz

Toplam Tutar: 0 TL
İptal ve İade Koşulları İçin Tıklayınız
Copyrights © 2016 Tatilmod Ltd. Şti.
info@tatilmod.com · 0 216 311 17 17 · Tatilmod