Yurt Dışı

BAŞTAN BAŞA BALKAN & YUNANİSTAN TURU

MAKEDONYA- SIRBİSTAN – BOSNA HERSEK – HIRVATİSTANKARADAĞ – ARNAVUTLUK - YUNANİSTAN

ÜSKÜP(1) – BELGRAD(1) – SARAYBOSNA(1) – DUBROVNİK(1) – ULVİNJ(1) – OHRİD(1)SELANİK(1)

(Resne-St.Naum – Manastır - St. Stefan – Budva – Kotor – Bar – Ulcinj –Mostar – Poçitel – Kavala)

1 ve 2.GÜN:        CUMA-C.TESİ        İSTANBUL-SELANİK-ÜSKÜP

Gezimizin ilk günü, 23:00' da Kartal Köprüsü 23:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 00:00'da Beşiktaş Yıldız Camii, 00:30'da İncirli Ömür plaza ve 1:00 'da Beylikdüzü Migros önünden hareket Tekirdağ üzerinden İpsala’ya varış.Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, Kavala, Selanik güzergâhı üzerinden, Üsküp' varış ve Üsküp Panoramik Şehir Gezimiz başlıyor.Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Baş çarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.dan kalma Taş Köprü,  Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.dan kalma StSpasKilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından otelimizeyerleşme ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimizin katılabilecekleri Ekstra ( 40€)Yemekli Balkan Gecesi Programı, Programımızda yerel folklorik Balkan Dansları eşliğinde yemeğimizi yiyor ve geç saatlere kadar eğlenme fırsatı buluyoruz.   Konaklama Otelimizde.

3.GÜN:                PAZAR                   ÜSKÜP-BELGRAD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından,  Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama.

4.GÜN:                    P.TESİ                   BELGRAD-SARAYBOSNA

Alınacak sabah kahvaltı sonrası, Saraybosna’ya hareket.  Varışımızı takiben, yapacağımız Saraybosna Panaromik Şehir turumuz esnasında, Avrupa’nın en müstesna çarşısı başçarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi,Hüsrev Bey Camii,  Saat Kulesi,  Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri , Musevi Sinagogu , 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camiisi görülecek yerler arasındadır. Panoromik şehir turumuzu, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip, Osmanlı çeşmesinden su içerek tamamlayacağız. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme konaklama.

5.GÜN:         SALI        SARAYBOSNA-DUBROVNİK ( Mostar-Poçitel )

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası Mostar ve Poçitel gezimizi gerçekleştiriyoruz. İlk olarak Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Bir sonraki durağımız, gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Gezi sonrası Hırvatistan’ın tatil cenneti Dubrovnik’e hareket. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir.Turumuzun ardından serbest zaman ve konaklama yapacağımız otelimize geçiş,  oda dağılımı, yerleşme ve geceleme otelimizde.

6.GÜN:       ÇARŞAMBA     DUBROVNİK-KARADAĞ ( St.Stefan-Budva-Kotor-Bar-Ulcinj)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman, misafirlerimiz zamanlarını çevreyi daha yakından tanıyarak değerlendirebilirler, Rehberimizin belirteceği saatte otelimizden hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a giriş yapıyoruz. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a hareket. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Karadağ’ın liman kenti Bar'a geçiyoruz. Eski evleri ve limanıyla ünlü bu şehri panoramik olarak gördükten sonra Ulcinj ‘ de bulunan otelimize transfer,oda dağılımı, yerleşme ve konaklama.

7.GÜN:       PERŞEMBE           KARADAĞ-ARNAVUTLUK – OHRİD

Sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak konaklama yapacağımız Ohrid’ehareket ediyoruz. İlk Durağımız olan Arnavutluk’a geçiyoruz. Yol güzergâhımızda İşkodra Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Dures ve Elbasan üzerinden geçerek,  Ohrid'e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda panoramik olarak, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Anfi-tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. BogorodicaPerivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varış ve geceleme otelimizde.

8.GÜN:          CUMA           OHRİD-SELANİK (Manastır – Resne – St.Naum )

Sabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyoruz, muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız Manastır'a doğru hareket ediyoruz.. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Resne'ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan Savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Konaklama yapacağımız, Selanik’e hareket ve otelimize varış. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra Yunan Taverna turu. Misafirlerimiz leziz yunan lezzetleri eşliğinde geç saatlere kadar, eğlenebilme imkânı bulabilirler. Konaklama otelimizde.

9.GÜN:                  C.TESİ                 SELANİK-KAVALA-İSTANBUL

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası, Selanik Panoramik şehir turu; Kordon, beyazkule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli,Hamza bey camii,E.Venezelo -P.konstantin heykelleri ,Vardar, Makedonia,Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır . Selanik turumuz Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor ve tur sonrası Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Yapılacak otobüs yolculuğuyla İskeçe, Dede Ağaç, İpsala yolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Tekirdağ üzerinden İstanbul’a varış. Gezi ve servislerimizin sonu.

                  GENEL ŞARTLAR

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

·         İstanbul – Üsküp - Belgrad – Saray Bosna – Dubrovnik – Budva- Ohrid – Selanik – Kavala – İstanbul arası lüks otobüsler ile ulaşım.

·         3* ve 4* Hotellerde 7 gece oda kahvaltılı konaklama

·         Programda belirtilen yerlerde Panoramik şehir turları

·         Profosyonel rehberlik hizmetleri

DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

·         Yurtdışı çıkış fonu :15 TL (devlete ödenir)

·         Vize işlem ve üceti

·         Zorunlu Seyahat Sigortası

·         Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri

·         Ekstra turlar, program dışı gezileri şahsi harcamalar

·         Manastır’da Atatürk müze giriş ücreti


Gezi süresi 8 gece 9 gündür. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 5 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilmod’da saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilmod, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.
Notlar: 
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilmod sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Tatilmod’un sorumluluğu yoktur. 

Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.

Araçlarımızda 3 ve 4 numaralı rehberlerimiz ve personele  tahsis edilmektedir, misafirlerimize verilmemektedir.

Ulaşım Araçları

Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.

Bilgilerinizi Giriniz

Toplam Tutar: 0 TL
İptal ve İade Koşulları İçin Tıklayınız
Copyrights © 2016 Tatilmod Ltd. Şti.
info@tatilmod.com · 0 216 311 17 17 · Tatilmod