Yurt Dışı

Yunanistan – Makedonya – Bulgaristan Turu

1.Gün: İstanbul / Kavala – Selanik:

Gezimizin ilk günü, 23:00' da Kartal Köprüsü 23:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 00:00'da Beşiktaş Yıldız Camii, 00:30'da İncirli Ömür plaza ve 1:00 'da Beylikdüzü Migros önünden hareketle Tekirdağ üzerinden ipsala’ya varış. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından yunanistan’a giriş yapıyoruz. Dedeağaç, Gümülcüne , İskeçe üzerinden sabah kavala ya varış. Kavalada alacağımız sabah kahvaltısının ardından panoromik Kavala şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasın da Su Kemerleri – Panagia – 19.yy  Neo klasik yapıları – 28 ekim meydanı - Kavalalı Mehmet Ali Paşanın evi ve Kavala kalesi bulunmaktadır. Kavala Ag.Nicholas ve Thedora kiliseleri bulunmaktadır. Kavala şehir turumuzun ardından saat 13:00 ‘de Selanik’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 16:00 gibi Selanik’e varıyoruz. Selanik şehir turu esnasında Kordon, Beyaz kule , Döner kule , Fuar meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’nın en büyü Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali , Büyük İskender heykeli , rotanda , Bedesten , hamzabey Cami , Ag. sophia , Ag. Dimitrios kilisesi ,Egnatia ve Tsimskİ bulvarları ve kale görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda ulu önder Atatürk’ün evini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde .

2. Gün: Selanik – Manastır – Resne – Ohri

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından turumuzun en duygusal anlarını yaşayacağımız manastıra doğru yola çıkıyoruz. Makedonya’nın Niki sınır kapısından pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından manastıra varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi , Atatürk müzesi, Atatürk anı odası, Atatürk’ün büyük aşkı Eleni’nin evi, Güneş saati 16. Yüzyıl’dan kalma Yeni cami Saat kulesi, Bedesten , İshakpaşa cami ve Hamidiye caddesi , Ayadimitri kilisesi, Haydar kadı camii, Yeni Mehmet efendi cami, Manastır çarşısı bulunmaktadır. Manastır gezimizin ardından İttihat ve terakkenin en ünlü 3 simasından biri ve Türk yunan savaşındaki faydaları nedeni ile Üne kavuşmuş olan Resne li Niyazi’ nin sarayını ziyaret ediyor . burada vereceğimiz kısa bir fotoğraf molası’nın ardından Ohriye hareket ediyoruz. Ohriye varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız Ohri turumuz da tarihi çınar meydanı Aziz Bogorodica Kameusko, Ayasofya kiliseleri, Ohri li Aziz Klemeus heykeli ve meydanı , müze olarak kullanılan Eski türk konakları, Roma döneminden kalma Antik tiyatro, Aziz pant Alemon kilisesi bulunmaktadır. Ohri gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.Gün: Ohrid – Struga – Tetova – Üsküp

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından şairleri buluşturan şiir akşamları ile ünlü Struga hareket ediyoruz. Müslüman Arnavutların nüfüsun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda , Kara drim nehri üzerine kurulu şairler köprüsü , şairler parkı, Bu parkta 1974 yılın da ünlü şair fazıl hüsnü dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı , çarşı ve hasan baba tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır. Struga turumuzun ardından Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde kalkandelen’de ( Tetova ) gidiyoruz. Pena nehri kenarında , Şar dağı eteklerine kurulu kalkandelen de ; Muhteşem dekorasyonu ile göz kamaştıran Alaca cami ve günümüzde de Faal bir bektaş’i tekkesi olarak ibadet edilen ipek yolu üzerinde yer alan kanuninin vezirlerin den Sersem Ali baba tarafından 16. Yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabat’i baba tekkesini ziyaret ediyoruz. Harabat’i baba tekkesini gördükten sonra üsküp’e varıyor Yahya kemal beyatlı’nın doğduğu şehir olan üsküp’ü tanımaya başlıyoruz. Görülecek yerler arasında eski tren garı, Üsküp doğumlu hayır sever rahibe terasa’nın anıtı ve evi , Taşköprü , Kale , Osmanlı döneminden kalma Eskişehir , çarşı Osmanlının balkanlardaki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa paşa , sultan Murad ve gazi isabey camileri Davutpaşa hamamı, kapan , sulu ve kurşunlu hanlarda bulunmaktadır. Gezimizin ardından otelimize yerleşme.Akşam yemeğinde konaklama Üsküp otelimiz de.

4.Gün: Üsküp – Sofya

Otelimiz de alacağımız kahvaltının ardın dan Üsküp den Sofya ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğun ardından Sofya ya varıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan alexsander nevski Katedrali , Ayasofya kilisesi, Milli kütüphane, Sofya üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik sitilinden yapılmış olan Milli Bulgar tiyatrosu , Arkeoloji müzesi , Eski Sofya – Sendika şehri rotonda kilisesi bulunmaktadır . Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya heykeline panoramik bakış ve fotoğraf molası , şehrin simgesi olan banya başıcamisini ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz.

5.Gün: Sofya – Plevne – Veliko Tırnova

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Plevne’ye doğru çıkıyoruz. Gazi osmanpaşa’nın Ruslara karşı efsanevi şeklide savunduğu pelevnede pelevne savaşının anlatıldığı panoroma Askeri müzesi ve pelevne savaşı müzesini ziyaret ediyor. Ve turumuzun ardından buradan ayrılıyoruz. 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Veliko Tirnova ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasın da ulusal müze ve kırkazizler müzesi ,Tsarevets kalesi ve içinde kiliselerde bulunmaktadır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün: Veliko Tırnova – Razgrad – Varna

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Deliorman bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Bölgenin en büyük şehirlerinden Razgrad’a varıp panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından bölgenin diğer büyük şehri olan Şumnu ya varıyoruz. Tombullu Camii ve panoramik turumuz ardından UNESCO Dünya kültür  Mirası listesindeki Madara Birincisi, Kaya kabartmasını görüyor ardından Bulgaristan’ın üçüncü büyük şehri olan Varna’ya gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Varna’da otelimizde.

7. GÜN:Varna – Nesebar –Burgaz –İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gezilecek yerler arasında Roma hamam kalıntıları, Meryem katedrali ve deniz müzesi bulunmaktadır. Ardından varnadan ayrılıyor ve 1 buçuk saat sonra UNESCO Dünya Kültür miras listesine dahil olan nesebara varıyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Arkeoloji müzesi, 9. Yüzyılda tarihlinen bazilika ve pantokrator kilisesini ziyaret ettikten sonra burgaza doğru yolculuğumuzu devam ettiriyoruz. Burgaza varışımızın ardından panoromik şehir turumuzu gerçekleştiriyor ve istanbula dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Dereköy hudut kapısına varışımızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerini gerçekleştiriyor istanbula doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İstanbula varışımızın ardından bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüsler ile ulaşım, araç içi ikramlar

*Programda belirtilen panoramik şehir turları

*4 ****'lı otellerde YP konaklama

*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

ü  *Öğlen yemekleri

     *Müze ücreti ve servis bedeli 100 € ( Yeşil pasaporta Vizesiz)

    *Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

    *Tüm müze ve ören giriş ücretleri

    *Tüm özel harcamalar

Gezi süresi 6 gece 7 gündür. 

Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 5 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilmod’da saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilmod, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.
Notlar: 
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilmod sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Tatilmod’un sorumluluğu yoktur. 

Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.

Araçlarımızda 3 ve 4 numaralı rehberlerimiz ve personele  tahsis edilmektedir, misafirlerimize verilmemektedir.

Ulaşım Araçları

Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.

Bilgilerinizi Giriniz

Toplam Tutar: 0 TL
İptal ve İade Koşulları İçin Tıklayınız
Copyrights © 2016 Tatilmod Ltd. Şti.
info@tatilmod.com · 0 216 311 17 17 · Tatilmod