Yurt Dışı

SELANİK – ATİNA – KAVALA TURU

Meteora ve Corinth Kanalı Turu Dahil.

1.Gün İstanbul / Selanik   

Gezimizin ilk günü, 23:00' da Kartal Köprüsü 23:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 00:00'da Beşiktaş Yıldız Camii, 00:30'da İncirli Ömür plaza ve 1:00 'da Beylikdüzü Migros önünden hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala’ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe ve Kavala üzerinden yaklaşık 10 saat sürecek yolculuk sonrası sabah saatlerinde Selanik’e varış. Ardından şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında Yunanistan’ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk ‘ün evi, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar meydanı, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Aristo  Meydanında serbest zaman, Selanik’in kafeleri ile meşhur Kordon boyunda yürüyüş yapıp kafelerde Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frape’nin tadına bakıyoruz Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra ( 35 Euro ) ücret karşılığında taverna turuna katılabilir.

2.Gün Selanik / Atina

Sabah kahvaltısının ardından Selanik’ten ayrılarak Atina’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde tüm grubun katılımı olması halinde Yunanistan’ın Kapadokya’sı sayılan ve yerden 300 m. Yükseklikteki günümüzde de faal olarak görevlerine devam eden Manastırlar Bölgesi Mete Ora’ya gidiyoruz. Burada Rahiplerin seneler önce kayaları oyarak yaptıkları manastır içindeki yaşamlarına tanık oluyor ve manastırı detaylı olarak geziyoruz.Ardından kalambaka şehir merkezinde vereceğimiz yemek molasının sonrası Atina’ya hareket ediyoruz. Atina’ya varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Otelde vereceğimiz kısa bir dinlenme molasının ardından serbest zaman . Geceleme Atina’da otelimizde.

3.Gün Atina

Sabah kahvaltısı sonrası şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Agora, Zeus Tapınağı, Parlemento Binası, syntagma – Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başkanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Ulusal Galeri, Savaş Müzesi, Panepistimiou bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Panoramik turumuzun ardından Dünya tarihinin en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis’i geziyoruz. Acropolis gezisi sonrası Corinth Kanalı’nı geziyoruz. Dünyanın en meşhur kanallarından biri olan Corinth kanalının üzerinden geçip, kanalın denizle birleştiği noktaya giderek gemilerin geçişini seyredeceğiz. Akşam arzu eden misafirlerimiz için Taverna (50 € ) ( Sürprizler ve şovlar eşliğinde içecekli akşam yemeği dahil) Geceleme otelimizde.

4.Gün Atina / Kavala – İstanbul

Kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılarak Lamia, Trikalo yolu üzerinden yaklaşık 8 saatlik bir yolculukla Kavala’ya varış Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panoramik olarak) , su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında. İskeçe,Gümülcüne, Dedeağaç üzerinden İpsala sınır kapısına varış. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrası Yunanistan gümrük noktasındaki freeshopta serbest zaman, Türk sınırına geçiş. Tekirdağ ‘da vereceğimiz köfte molasını takiben istanbul’a hareket ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Genel Şartlar

Gezi süresi 3 gece 4 gündür. 

Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 5 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilmod’da saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilmod, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.
Notlar: 
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilmod sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Tatilmod’un sorumluluğu yoktur. 

Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.

Araçlarımızda 3 ve 4 numaralı rehberlerimiz ve personele  tahsis edilmektedir, misafirlerimize verilmemektedir.

Ulaşım Araçları

Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüsler ile ulaşım, araç içi ikramlar

*Programda belirtilen panoramik şehir turları

*4 ****'lı otellerde YP konaklama

*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğlen yemekleri

*Müze ücreti ve servis bedeli 100 € ( Yeşil pasaporta Vizesiz)

 *Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

*Tüm müze ve ören giriş ücretleri

 *Tüm özel harcamalar

Bilgilerinizi Giriniz

Toplam Tutar: 0 TL
İptal ve İade Koşulları İçin Tıklayınız
Copyrights © 2016 Tatilmod Ltd. Şti.
info@tatilmod.com · 0 216 311 17 17 · Tatilmod