Yurt Dışı

Kuzey Balkanlar Turu

  Bulgaristan – Romanya    

11 ŞEHİR  – 2 BAŞKENT  


                  Burgas – Varna – Köstence – Bükreş – Sinaia – Bran – Braşov – Ruse(Rusçuk) – Veliko Tarnavo

1.Gün  İstanbul - Burgas

Gezimizin ilk günü, 23:00 'da Kartal Köprüsü 23:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 00:00'da Beşiktaş Yıldız Camii, 00:30'da İncirli Ömür plaza ve 1:00 'de Beylikdüzü Migros önünden hareket ile Kırıklareli uzerinden Dereköy sinir kapisina varisimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gumruk islemleri tamamlanması ardından, Bulgaristan’ın dördüncü büyük şehri olan Burgas’a varıyoruz.

2.Gün  Burgas – Varna
  Varisimiz‘a müteakip deniz sehri olan Burgas panoramik turumuzu tamamlayıp Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseberda ziyaretlerimiz sonrası, Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Varna şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir merkezine varisimiz sonrası, gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda  Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası Clublar, Barlar, Cafeler ve enfes Restoranlarla süslü olan kordon da yürüyüş ve serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler.(dahil)

3.Gün  Varna – Kostence – Bükreş
Sabah kahvaltisi ardindan Kostenceye yola cikis. Yolculuk sonrası Köstence'ye varışımıza müteakip, Dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Kostence şehir turuna çıkıyoruz.Panoramik olarak Mahmudiye Camii, Tarih , Arkeoloji Müzesi , Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi , Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve Surları göreceğimiz yerler arasındandır.Panoramik turumuz ardindan Romanya Baskenti Bukres e hareket. Bükreş , Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Bu turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini, ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler.(dahil)


4.Gün  Bükreş (Bükreş- Sinaia - Bran - Brasov – Bükreş)
Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Transilvanya-Drakula Şatosu(Sinaia-Bran-Braşov) turuna katılabilirler.(dahil)

Genel Şartlar

Gezi süresi 3 gece 4 gündür. 

Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 5 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilmod’da saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilmod, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.
Notlar: 
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilmod sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Tatilmod’un sorumluluğu yoktur. 

Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.

Araçlarımızda 3 ve 4 numaralı rehberlerimiz ve personele  tahsis edilmektedir, misafirlerimize verilmemektedir.

Ulaşım Araçları

Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüsler ile ulaşım, araç içi ikramlar

*Programda belirtilen panoramik şehir turları

*4 ****'lı otellerde YP konaklama

*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri


 Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğlen yemekleri

*Müze ücreti ve servis bedeli 100 € ( Yeşil pasaporta Vizesiz)

 *Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

*Tüm müze ve ören giriş ücretleri

 *Tüm özel harcamalar 

 

Bilgilerinizi Giriniz

Toplam Tutar: 0 TL
İptal ve İade Koşulları İçin Tıklayınız
Copyrights © 2016 Tatilmod Ltd. Şti.
info@tatilmod.com · 0 216 311 17 17 · Tatilmod