Yurt Dışı

Bulgaristan – Romanya Turu

1.Gün İstanbul – Burgaz – Nesebar – Varna

Gezimizin ilk günü, 23:00' Kartal Köprüsü 23:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 00:00'da Beşiktaş Yıldız Camii, 00:30'da İncirli Ömür plaza ve 1:00 'da Beylikdüzü Migros önünden hareketle Bulgaristan’ın dördüncü büyük şehri olan Burgaz’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Dereköy Hudut kapısında pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından sabah erken saatlerde Burgaz’a varıyor panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Burgaz gezimizin ardından UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil olan Nesebar’a varıyoruz ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Arkeoloji Müzesi, 9 yüzyıla tarihlenen Bazilika ve Pantokrator Kilisesi’ni ziyaret ettikten sonra Varna’ya doğru hareket ediyoruz.           Yaklaşık bir buçuk saat sonra Varna’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Gezilecek yerler arasında Roma Hamam kalıntıları, Meryem Katedrali ve Deniz Müzesi bulunmaktadır. Şehir turumun ardından serbest zaman. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün Varna – Köstence – Bükreş

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Köstence’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından dünyaca ünlü Mamaia sahili ile ve Köstence’ye varıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ardından Bükreş’e hareket ediyoruz. Doğu’nun Paris’i Bükreş’i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan Halk Evi ( Dünyada var olan 2. Büyük bina olup 10 milyar dolara mal olmuştur) görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün: Bükreş – Ruse – Shumen – Veliko Tırnova

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ruse’ya ( Ruscuk) hareket ediyoruz. Varışımıza müteakip Tuna nehri kıyısında bulunan ruse şehrinde panoramik turumuza başlıyoruz. Turumuz ardından Bölgenin en büyük şehirlerinden olan aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu zamanında en öncü karargah merkezlerinden biri olan Shumene doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Shumen’e varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ardından Bulgaristan’ın en eski şehirlerinden biri olan Veliko Tırnova’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından Veliko Tırnova’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün: Veliko Tırnova – Lovech – Plevne – Sofya

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Veliko Tırnova şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Ulusal müze ve kırk azizler müzesini ziyaret ediyor, sonrasında Tsarevets Kalesine çıkıyor ve içinde bulunan kiliseleri ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimiz ardından osam gölünün çevresinde bulunan Osmanlı döneminde Balkanların en önemli merkezlerinden biri olan Lovech şehrine varıyoruz ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından Osmanlı Rus savaşının yaşadığı Plevne şehrine doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Osmanlı – Rus savaşını anlatan Panorama müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından Sofya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Sofya’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Otelimizde.

5.Gün: Sofya – Plovdiv( Filibe) – İstanbul

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında balkanların en büyük kilisesi olan alexsander Nevski Katedrali, Aya Sofya Kilisesi, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya – Sendika şehri, Rotonda kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis  binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panaromik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzun ardından Filibe’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yıllık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “ Eski Plovdiv” – adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülcek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle , bu günümüzde her türlü kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov evi ve Georgi Mavridi’nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv’in en eski kiliselerinden aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa süreli serbest zaman’ın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Svilengrad sınır kapısındaki Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Edirne üzerinden İstanbul’a ulaşıyor ve bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Genel Şartlar

Gezi süresi 4 gece 5 gündür. 

Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 5 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilmod’da saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilmod, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.
Notlar: 
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilmod sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Tatilmod’un sorumluluğu yoktur. 

Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.

Araçlarımızda 3 ve 4 numaralı rehberlerimiz ve personele  tahsis edilmektedir, misafirlerimize verilmemektedir.

Ulaşım Araçları

Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüsler ile ulaşım, araç içi ikramlar

*Programda belirtilen panoramik şehir turları

*4 ****'lı otellerde YP konaklama

*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğlen yemekleri

*Müze ücreti ve servis bedeli 100 € ( Yeşil pasaporta Vizesiz)

 *Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

*Tüm müze ve ören giriş ücretleri

 *Tüm özel harcamalar

Bilgilerinizi Giriniz

Toplam Tutar: 0 TL
İptal ve İade Koşulları İçin Tıklayınız
Copyrights © 2016 Tatilmod Ltd. Şti.
info@tatilmod.com · 0 216 311 17 17 · Tatilmod