Yurt Dışı

1 GECE KONAKLAMALI YUNANİSTAN - SELANİK TURU

İSTANBUL HAREKET SAATLERİ

CUMA AKŞAMI

23:00  KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ OTOPARKI

23:30 BEŞİKTAŞ YILDIZ CAMİİ ÖNÜ

00:15 İNCİRLİ ÖMÜR PLAZA ÖNÜ

1.GÜN

Selanik

Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş. Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala üzerinden yaklaşık 7-8 saat sürecek yolculuk sonrası Selanik’e varış. Ardından şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında ilk durağımız şehrin merkezinde, bulunduğu caddeye ismini vermiş Selanik'te ki en önemli kiliselerden biri olan Aya Dimitros kilisesi olacaktır. Bu güzel yapının ardından Aya Dimitros ile aynı cadde üzerinde bulunan Ulu Önder Atatürk'ün Evi(Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosluğu) Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar meydanı görülecek yerler arasındadır.

Şehir turumuzun ardından Selanik’in kafeleri  ile meşhur kordon boyunda kişisel aktivitelerinizi için serbest zaman verilecektir.Kordon’da yürüyüş yapıp kafelerde Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frappe’nin tadına bakabilirsiniz.Serbest zamanın ardından otelimize hareket. Odaların dağıtılması ve yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna turumuza katılabilirler. Geceleme Selanik’te otelinizde.

Taverna Turu Kişi Başı (Yemekli): 40 €

2.GÜN

Selanik - Kavala - İskeçe - Gümülcine - Dedeağaç - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala turumuzun ardından İskeçe şehir turu, ardından Gümülcine’ye hareket. Gümülcine şehir turunun ardından  İskeçe yolu üzerinde yer alan küçük bir balıkçı köyü Porto Lagos. Yunanistan’da Gümülcine ile İskeçe arasında kalan bu yerin yakınlarındaki Vistonida Gölü, flora ve fauna açısından zengin bir önemli bir sulak alan olarak geçiyor.

Vistonida Gölü üzerindeki Agios Nikolaos Kilisesi ise bu civara yolu düşenlerin görmesi gereken önemli yerler arasında. Aynoroz Kutsal Vatopedi Manastırı’nın bir kolu olan Agios Nikolaos Kilisesi, zengin Aynoroz mirası nedeniyle Hıristiyan dünyasında hem dini ve hem de tarihi öneme sahip. Manken Tuğçe Kazaz’ın evlendiği kilisedir.Kilise ziyaretimizin ardından Dedeağaç’a hareket. Dedeağaç şehir turumuzun ardından serbest zaman. Ardından İpsala sınır kapısına hareket Yunanistan Freeshop’unda yapacağımız alışveriş molamızın ardından Türk sınırına geçiş, Keşan ve Tekirdağ üzerinden İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki tatilmod organizasyonunda görüşebilmek dileği ile…

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

•             Lüks tatilmod otobüsleri ile ulaşım ve ikramlar

•             Selanik’te 1 gece tercih edilen otel kategorisinde oda kahvaltı konaklama

•             Selanik, Kavala, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç Panoramik Şehir Turları

•             Tüm seyahat süresince profesyonel tatilmod Türkçe rehberlik hizmeti

•             Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk )    

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

•             Vize ücreti : 120.-EUR

•             Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:  15.-TL

•             Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimanında açık ise vergi dairesi veznesine tur kalkışı öncesi yatırılmalıdır.

Önemli

BU TUR İÇİN YOLCULARIMIZIN  SCHENGEN VİZESİ  ALMALARI GEREKMEKTEDİR. VİZE BAŞVURUSU İÇİN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT  TEMİN ETMENİZ GEREKMEKTEDİR VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİNDE BELİRTİLEN BELGELER GEREKMEKTEDİR. YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ İÇİN VİZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT  TAŞIMALARI YETERLİDİR. VİZELER SEYAHAT BAŞLANGICINDAN ÖNCE TÜRKİYE’DEKİ İLGİLİ KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GİRİŞ YAPILAN ÜLKENİN SINIR KAPILARINDA VİZE ALINAMAZ. VİZE ALINMIŞ OLMASI O ÜLKEYE GİRİŞ YAPILABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLİSİ SİZİ ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR. BÖYLE BİR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AİTTİR.

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

Sigorta Bilgilendirme:

Zorunlu Sigorta:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

DİĞER

GENEL BİLGİLENDİRME

Genel: Yunanistan veya resmî adı ile Helen Cumhuriyeti Balkanlar’ın güneyinde yer alan bir ülke. Avrupa Birliği ve Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü üyesi Yunanistan, Türkiye, Arnavutluk, Bulgaristan ve Makedonya Cumhuriyeti ile sınır paylaşmaktadır. Roma İmparatorluğu ve Helen Uygarlığının kültürüyle harmanlanmış; tavernaları,eşsiz mezeleri,sirtakisiyle adından söz ettiren bir ülkedir.

İklim / Hava Durumu: Yunanistan, genel olarak yazları sıcak, kışları ise ılık ve serin geçen, Akdeniz ikliminin tesiri altındadır.

Saat farkı: Saat farkı yoktur.

Rezervasyon ön ödeme tutarı: Bu rezervasyonun alınabilmesi için gereken minimum ödeme tutarı %30’dur. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 10 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır.

Vize bilgilendirme: Schengen vizesi için gerekli evrak listesini konsolosluktan temin ederek tur hareket tarihinden en az 3 hafta öncesinden alınması gerekmektedir.

Oteller: Programlarda belirtilen tüm otel isimler VB. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

UYARI : Turumuzda minimum 25 Kişi katılım şartı bulunmaktadır. Yetersiz katılımdan dolayı turun iptal edilmesi halinde son bildirim tarihi tur kalkış tarihinden 20 gün öncesidir.

Bilgilerinizi Giriniz

Toplam Tutar: 0 TL
İptal ve İade Koşulları İçin Tıklayınız
Copyrights © 2016 Tatilmod Ltd. Şti.
info@tatilmod.com · 0 216 311 17 17 · Tatilmod