Yurt Dışı

Balkan Üçlüsü 3 Günde 3 ÜLKE

 

Yunanistan - Makedonya - Bulgaristan - Turu

 (3 Gece 4 gün)

23.00: KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ

23.30: MECİDİYEKÖY BAMBİ CAFE ÖNÜ ( EMNİYET YANINDAKİ CAFE)

23.59: İNCİRLİ ÖMÜR PLAZA ÖNÜ

 l.Gün: İstanbul / Kavala - Selanik

Belirlenen saatte hareket noktalarında buluştuktan sonra Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Dede ağaç, Gümülcüne, Iskeçe üzerinden sabah kavala ya varıyoruz. Kavala’da alacağımız sabah kahvaltısının ardından panoramik Kavala şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasın da Su Kemerleri - Panagia - 19.yy Neo klasik yapıları - 28 Ekim meydanı - Kavalalı Mehmet Ali Paşanın evi ve Kavala kalesi bulunmaktadır. Kavala şehir turumuzun ardından Selanik'e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Selanik şehir turu esnasında Kordon, Beyaz kule, Döner kule, Fuar meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender heykeli, Rotanda, Bedesten, hamzabey Cami, Ag. Sophia, Ag. Dimitrios kilisesi, Egnatia ve Tsimskl bulvarları ve kale görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda ulu önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Konaklama  Selanik'teki  otelimizde.

Dieyen Misafirlerimize ekstra olarak Taverna gecesi 40 Euro

Mola Tesisleri: Sabah Kavala

Öğle Yemeği: Selanikte serbest alınacaktır. Rehberinizden restorant bilgisi alabilirsiniz.

Akşam yemeği: Serbest. Dileyenlere Taverna Gecesi

Konaklama: Selanik merkezde 4* ve 5* Oteller

Rota: İstanbul - Selanik ( ort. 600 km.)

2.Gün: Selanik - Manastır - Resne – Ohri

 Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından turumuzun en duygusal anlarını yaşayacağımız manastıra doğru yola çıkıyoruz. Makedonya'nın Niki sınır kapısından pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından manastıra varışımızla birlikte şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi, Atatürk müzesi, Atatürk anı odası, Atatürk'ün büyük aşkı Eleni'nin evi, Güneş saati 16. Yüzyıl'dan kalma Yeni cami Saat kulesi, Bedesten, İshakpaşa cami ve Hamidiye caddesi, Ayadimitri kilisesi, Haydar kadı camii, Yeni Mehmet efendi cami, Manastır çarşısı bulunmaktadır. Manastır gezimizin ardından İttihat ve terakkenin en ünlü 3 simasından biri ve Türk yunan savaşındaki faydaları nedeni ile Üne kavuşmuş olan Resne li Niyazi' nin sarayını ziyaret ediyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir fotoğraf molası'nın ardından Ohri'ye hareket ediyoruz. Ohriye varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız Ohri turumuz da tarihi çınar meydanı Aziz Bogorodica Kameusko, Ayasofya kiliseleri, Ohri li Aziz Klemeus heykeli ve meydanı, müze olarak kullanılan Eski türk konakları, Roma döneminden kalma Antik tiyatro, Aziz pant Alemon kilisesi bulunmaktadır.Gezimizin ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Ohri Gölü tekne turu gezimize katılabilir. ( tekne gezisi 15 Euro). Gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Ohri' de otelimizde. Dileyen misafirlerimiz için Makedon gecesi 35 Euro.

Mola yerleri: Güzergahtaki uygun noktalarda

Öğle yemeği: Manastır 'da serbest alınacaktır.

Akşam yemeği: Serbest. Dileyen Misafirlere Makedon gecesi

Konaklama: Ohri 4* ve 5* Otellerde

Rota: Selanik - Manastır ( ort. 240 km ), Manastır - Ohrid ( ort. 80 km. )

3.gün:Ohri - Struga - Üsküp

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından şairleri buluşturan şiir akşamları ile ünlü Struga' ya hareket ediyoruz. Yol güzergahında kalkandelen'de ( Tetova ) gidiyoruz. Pena nehri kenarında, Şar dağı eteklerine kurulu kalkandelen de; Muhteşem dekorasyonu ile göz kamaştıran Alaca cami ve günümüzde de Faal bir bektaş'i tekkesi olarak ibadet edilen ipek yolu üzerinde yer alan kanuninin vezirlerin den Sersem Ali baba tarafından 16. Yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabat'i baba tekkesini ziyaret ediyoruz. Harabat'i baba tekkesini gördükten sonra Üsküp'e varıyor Yahya kemal beyatlı'nın doğduğu şehir olan üsküp'ü tanımaya başlıyoruz. Görülecek yerler arasında eski tren garı, Üsküp doğumlu hayırsever rahibe terasa'nın anıtı ve evi, Taşköprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eskişehir, çarşı Osmanlının balkanlardaki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa paşa, sultan Murad ve gazi isabey camileri Davutpaşa hamamı, kapan, sulu ve kurşunlu hanlarda bulunmaktadır. Gezimizin ardından otelimize yerleşme. Konaklama Üsküp otelimizde. 

Mola yerleri : Güzergahta belirlenen noktalar

Öğle yemeği: Üsküp. Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda serbest.

Konaklama: Üsküp 4* ve 5* Otellerde

Akşam Yemeği: Serbest alınacaktır.

4.Gün:Üsküp - Sofya - İstanbul

Otelimiz de alacağımız kahvaltının ardından Üsküp den Sofya ya doğru hareket ediyoruz.Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan'a geçiş yapıyoruz ve Sofya'ya devam ediyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Ayasofya kilisesi, Milli kütüphane, Sofya üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik sitilinden yapılmış olan tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri rotonda kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından panoramik bakış ve fotoğraf molası, şehrin simgesi olan banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzun ardından programımızı tamamlıyoruz. Öğle yemeği ve alışveriş için rehberimizin belirleyeceği noktada serbest zaman. Serbest zamanın sonunda aracımızla buluşup İstanbul' a dönüş yolculuğuna  başlıyoruz. Pasaport ve ülkeye giriş işlemlerimizin ardından İstanbul’a dönüyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir daha ki Tatilmod gezisinde görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks tatilmod otobüsleri ile ulaşım ve ikramlar
 • 3 gece 4* ve 5* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Tüm seyahat süresince profesyonel tatilmod Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk )    

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti : 120.-EUR ( Yeşil pasaportu olanlara vize gerekli değil )
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:  15 TL
 • Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimanında açık ise vergi dairesi veznesine tur kalkışı öncesi yatırılmalıdır.
 • İlk gün Kavala sabah kahvaltı
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • programda belirtilen tüm ekstra geziler
 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Tüm özel harcamalar

DİĞER

Tur satış esnasında koltuk sözü verilmez. Araçlarımızdaki 3 ve 4 numaralı koltuklar yasa gereği rehbere verilmektedir. Satışı gerçekleştirilemez. 4 gece ve üstü turlarımızda rotasyon uygulanır. Tur programına bağlı kalmak şartıyla Rehber programda değişiklik yapabilir. Mücbir sebeplerden ( yangın-sel vb )dolayı gezilemeyen yerlerden Tatilmod sorumlu değildir

Önemli

BU TUR İÇİN YOLCULARIMIZIN  SCHENGEN VİZESİ  ALMALARI GEREKMEKTEDİR. VİZE BAŞVURUSU İÇİN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT  TEMİN ETMENİZ GEREKMEKTEDİR VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİNDE BELİRTİLEN BELGELER GEREKMEKTEDİR. YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ İÇİN VİZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT  TAŞIMALARI YETERLİDİR. VİZELER SEYAHAT BAŞLANGICINDAN ÖNCE TÜRKİYE’DEKİ İLGİLİ KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GİRİŞ YAPILAN ÜLKENİN SINIR KAPILARINDA VİZE ALINAMAZ. VİZE ALINMIŞ OLMASI O ÜLKEYE GİRİŞ YAPILABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLİSİ SİZİ ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR. BÖYLE BİR DURUMDA SORUMLULUK MİSAFİRE AİTTİR.

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

Sigorta Bilgilendirme:

Zorunlu Sigorta:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

UYARI : Turumuzda minimum 25 Kişi katılım şartı bulunmaktadır. Yetersiz katılımdan dolayı turun iptal edilmesi halinde son bildirim tarihi tur kalkış tarihinden 20 gün öncesidir.

Bilgilerinizi Giriniz

Toplam Tutar: 0 TL
İptal ve İade Koşulları İçin Tıklayınız
Copyrights © 2016 Tatilmod Ltd. Şti.
info@tatilmod.com · 0 216 311 17 17 · Tatilmod